Совети

Совети
ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Светски ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди

Редакцијата на „Високи Октани“ и РСБСП апелираат до сите надлежни институции да ја позиционираат безбедноста на сообраќајот на врвот на агендата на дејствување и истовремено,…

Совети
ЗАРАДИ ЛИЧНА БЕЗБЕДНОСТ: Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

Денес стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата Според законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, возачите се соочуваат со…

Совети
ВИДЕО: Еве што се случува кога зад воланот не постои здрав разум

Невнимание, ароганција и нестрпливост се само некои од особините кои често ги среќаваме кај повеќето возачи, а кои често доведуваат до тешки сообраќајни несреќи Невнимание,…

1 2 3 14