Низ историјата

Низ историјата
ВИДЕО: Porsche ги претстави своите „Пет величенствени“

Германскиот произведувач одбра да прикаже на јавноста пет многу ретки спортски модели од својата богата историја Музејот на Porsche во Штутгарт е незаобиколна дестинација за…

Низ историјата
Почина творецот на еден од најуспешните супер-автомобили на сите времиња

Легендарниот Паоло Станзани, човекот заслужен за Lamborghini Miura, замина во вечноста во 81 година на животот Станзани е роден 1936 година, а по дипломирањето на…

Низ историјата
„ТРИСТАЧ“: Југословенскиот „Кадилак“ предизвикува огромна доза на носталгија

Zastava 1300/1500 граѓаните на цела Југославија ја паметат по убавината, грандиозноста и доверливоста, а буди и прекрасни спомени Популарниот „Тристач“ беше своевремено најдобар автомобил во…

1 2 3 25