Актуелно

Актуелно
REUTERS: Daimler мами на тестови за емисија на издувни гасови

Откриен е софтвер во возилата кој по потреба овозможува вклучување/исклучување на тајно пречистување на издувни гасови Американските истражни органи, истражувајќи го Daimler, открија дека нивните…

Актуелно
LEISURE ACTIVITY VEHICLES: Пристигнуваат нови Peugeot, Citroen и Opel модели во LAV сегментот

PSA Групацијата потврди дека наскоро ќе претстави нова генерација на модели во Leisure Activity Vehicles segmentu (LAV) класата PSA Групацијата потврди дека наскоро ќе претстави…

Актуелно
АЛАРМАНТНА СИТУАЦИЈА: Скопските улици смртоносни тркачки патеки – МВР најавува засилени контроли

Податоците кои добивме од МВР покажуваат дека само минатата година до месец декември црниот биланс покажува дека имало над 8.000 сообраќајки во кои животот го…

Актуелно
ЗБСП: Законски измени за правото за стекнување на возачка дозвола од Б категорија за дете-возач

По новите закони кои се однесуваа на категоријата повозрасни возачи, да ги разгледаме законските измени и за најмладите Голем е бројот на деца кои што…

Актуелно
АТМОСФЕРСКИ V12 СО 800КС: Уживајте во возењето со Ferrari 812 Superfast

Моделот 812 Superfast на Ferrari поседува еден од најспектакуларните V12 агрегати на сите времиња Времето на атмосферските V12 агрегати најверојатно полека, но сигурно одминува, а…

Актуелно
DEUTSCHE WELLE: Германска автоиндустрија – светски првак во измами

Дизел манипулации, картелско договарање, а како круна на се – експерименти со мајмуни и луѓе кои инхалирале токсични гасови Дизел манипулации, картелско договарање, а како…

Актуелно
РСБСП: Нови промени во ЗБСП што се однесуваат за повозрасните возачи

Редакцијата на „Високи Октани“ своите верни читатели редовно ги известува за промените во Законот за безбедноста на сообраќајот на патиштата Возачката дозвола за лицата постари…

1 2 3 102