Актуелно

Актуелно
НАЈАВА: Следната генерација на Peugeot 2008 пристигнува во 2019 година

Францускиот бестселер минатото лето доби дискретни, но атрактивни унапредувања, а порадикални промени очекуваме во следните две години Во својата четврта година на производство францускиот бестселер…

Актуелно
MANIFATTURA LAMBORGHINI: Видео презентација на фабриката каде ќе се произведува новиот Urus

Еден месец пред официјалното претставување на Urus, италијанскиот произведувач ги прикажа новите производни погони Во рок од само една година фабриката на Lamborghini е удвоена…

Актуелно
ADAC: Ранг листа на најисплатливи автомобили на европскиот пазар за 2017 година

Германскиот авто клуб ADAC процени кои автомобили најмалку ги чинат сопствениците и состави ранг листа на најисплатливи модели Листата ја сочинуваат само нови автомобили достапни…

Актуелно
ANTI-TRUST РЕГУЛАТИВА: ЕУ истражители упаднаа во седиштата на BMW, Daimler и Volkswagen

Од како влегоа во седиштето на BMW, истражителите на Европската комисија извршија рации и во просториите на Daimler и Volkswagen Имено, наведените германски произведувачи се…

Актуелно
ХОРОР ВО АВСТРИЈА: Огнена стихија проголта уште еден Teslа Model S

Во гаснењето на опожареното возило учествувале дури 35 пожарникари и 5 пожарникарски возила За разлика од пожарот на конвенционалните возила, опожарено електрично возило е многу…

Актуелно
ФОТО: Пристигнува новиот врвно атрактивен Peugeot 508

По темелната обнова на својата SUV/crossover ергела, Францускиот лав подготвува атрактивен наследник на сегашниот 508 модел Актуелниот Peugeot 508 е модернизиран 2014 година, додека неговиот…

Актуелно
КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Volkswagen Scirocco замина во пензија

Компанијата Volkswagen официјално објави дека спортското купе Scirocco замина во историјата На официјалната интернет страница на германскиот произведувач е објавено дека повеќе нема да се…

Актуелно
НОВ ГИНИСОВ СВЕТСКИ РЕКОРД: Jaguar влече скијач со брзина од 188км/ч

Некогашниот член на британската скијачка репрезентација Грахам Бел го собори светскиот рекорд како најбрз човек кој на скии го влечело некое моторно возило Некогашниот член…

1 2 3 4 97