Актуелно

Актуелно
DIESELGATE: На обвинетиот директор на Volkswagen му се закануваат 169 години затвор

Шмит е приведен на почетокот на годинава и се товари за 11 различни криминални дела на тешка измама Директорот на правното одделение на Volkswagen, Оливер Шмит,…

Актуелно
НОВИ ЗАКОНИ: За возачка дозвола ќе се полага со 17, наместо со 16 години

Пратеничките групи на мнозинството поднесоа предлог закон за измени по скратена постапка наменети за подобра заштита на ранливите групи во сообраќајот и нивните права Меѓу…

Актуелно
ДИОНИС ПАШЛАКОВ: Документарецот „Со љубов“ во трка за „Срцето на Сараево“

Домашниот документарец „Со љубов“ („Avec L`amour“) во режија на Илија Цветковски за Дионис Пашлаков, неготинецот кој поседува 100 олдтајмери ќе биде во трка за награда…

Актуелно
НАЈНОВИ Euro NCAP ТЕСТОВИ: Кога е безбедноста во прашање протекции нема

Независната организација која се бави со истражување на подрачјето на автомобилската безбедност неодамна тестираше нова група на возила Независната организација која од 1997 година се…

Актуелно
ПОТПИШИ: Петиција за укинување на патарините во Македонија

На социјалните мрежи наголемо почна да се споделува онлајн петиција која го привлекува вниманието на јавноста Корисник со име Влад Гостивар ја покренал оваа петиција…

Актуелно
МИЛЕВСКА: СВР Скопје ќе ги сопре дивите трки по скопските улици

По објавувањето на статијата на Високи Октани за дивите ноќни трки и зачестеното нарушување на редот и мирот од страна на несовесните мотоциклисти, следува невообичаена…

Актуелно
Продажбата на PSA групацијата во пораст во првото полугодие на 2017

Глобалната продажба на автомобилската компанија Peugeot Citroen (PSA) порасна во 2017 година, пред се заради обновувањето на производството во Иран, пренесува „Франс Прес“ Вкупно гледано,…

1 2 3 4 5 94