Актуелно

Актуелно
Lotus најави нови модели на Evora и Elise

Сопственикот на „Лотус“, компанијата DRB-Hicom, објави тригодишен финасиски план, со кој би требало повторно да го активира британскиот произведувач на спортски автомобили. Спoред поедини извори,…

Актуелно
Настинатите возачи се сериозна опасност на патот

Неодамна направените анализи на сообраќајни негоди во Велика Британија, покажаа дека настинатите возачи предивикуваат околу 2.500 незгоди неделно. Причините за ова се кивањето и насолзените очи, бидејќи…

Актуелно
Полициски автомобили кои не сакате да ги видите во ретровизор

Озлогласените полициски „пресретнувачи“ на Балканот се тешко препознатливи и воочливи, а такви, всушност и треба да бидат. Преовладуваат модели кои секојдневно ги среќаваме по улиците, додека во некои…

Актуелно
Погледнете како Porsche 911 го прослави својот роденден на Goodwood

Едно од најважните случувања на овогодинешниот Festival of Speed во Goodwood е прославата на голем јубилеј – 50-тиот роденден на легендарниот модел „911“ на „Порше“. Славниот автомобил…

Актуелно
Случаен минувач го регулира сообраќајот и станува јунак на денот

Пред извесно време во центарот на Торонто, во Канада се случи интересна случка. За време на најголемата сообраќајна мешаница, семафорите престааа да работат. До тотален колапс на…

1 79 80 81 82 83 85