Промоции

Промоции
ААН: Peugeot 3008 е Автомобил на годината и во Србија

Неколку дена пред отворањето на белградскиот Автосалон со одлуката на гласовите од жирито на Асоцијацијата на автомобилски новинари на Србија францускиот „лав“ ја освои титулата…

Промоции
ВРАЌАЊЕ НА ОТПИШАНИОТ: Alpine А110 почнува со сериско производство

Пред нас е првиот сериски модел на обновениот легендарен спортски бренд на Renault По неколку прототипови, конечно имаме прилика да видиме како изгледа продукцискиот Alpine…

Промоции
ФОТО/ВИДЕО: Фантастичниот „Инстинкт“ на Peugeot со сензационална технологија

Францускиот „лав“ пристигнува во Женева со импресивен концепт Новата студија на Peugeot – Instinct е вистинска сензација во потполна смисла на зборот. Врвно дизајнерско остварување…

Промоции
PAL-V LIBERTY: Летечкиот автомобил полетува во сериско производство

Холандската компанија PAL-V ќе ги понуди на купувачите првите продукциски верзии на ова необично летало/возило Фирмата PAL-V, која го разви првиот летечки автомобил Liberty, најави…

Промоции
ЕЛЕКТРИЧЕН ТРАНСПОРТ: Пристигнува Peugeot Partner Tepee Electric

Следејќи ја актуелната експанзија на возила со алтернативни погонски системи францускиот „лав“ ја претстави електричната верзија на мултифункционалниот Partner Tepee Peugeot истакнува дека трошоците на…

1 2 3 44