Спорт

Спорт
FIA ПРЕСУДИ: Карамболот во Сингапур е возачки инцидент

Проблематичната трка доби финална разврска на зелена маса „Карамболот во кој учествуваа Себастиан Фетел, Кими Раиконен и Макс Ферштапен беше обичен тркачки инцидент“, соопшти FIA.…

Спорт
ТРИУМФ НА ЗОЛДЕР: Стефановски со победа останува во игра за ЕТЦЦ титулата

Нашиот најдобар автомобил Игор Стефановски славеше победа на втората трка возена вчера од ЕТЦЦ шампионатот во Белгија Благодарение на завчерашните одлични квалификации нашиот шампион стартуваше…

Спорт
ФОТО: Вака би можеле да изгледаат болидите на „Формула 1“ во блиска иднина

Ентони Паглиа е талентиран уметник кој со својата визија ни ја претставува можната иднина на Ф1 болидите Дизајнот инспириран од борбените авиони ловци од четвртата…

Спорт
ФОТО: Бузалковски со два подиуми се врати од Грција и продолжува да се бори за шампионатот

Нашиот најмлад натпреварувач во брзински мотоциклизам, во класата СП125, Христијан Бузалковски-Бузо (Enduro Team Vodno-Skopje), се врати од Грција со два подиуми Нашиот најмлад натпреварувач во…

Спорт
МОНСТРУМ И ЛЕГЕНДА: Peugeot 208T16 Pikes Peak повторно во рацете на Себастиен Лоеб

Peugeot повторно го „отстапи“ својот фантастичен прототип 208T16 Pikes Peak на легендарниот Себастиен Лоеб и неговиот тркачки тим Доколку сте љубител на трки, особено на…

1 2 3 17