Еден месец пред официјалното претставување на Urus, италијанскиот произведувач ги прикажа новите производни погони

Manifattura Lamborghini 2

Во рок од само една година фабриката на Lamborghini е удвоена – од 80 илјади квадратни метри е проширена на 160.000, работи под полна пареа и ги соборува продажните рекорди.

Новиот производен погон наречен Manifattura Lamborghini Industry 4.0 располага со врвни технологии наменети за склопување на новиот Urus.

Lamborghini Urus ќе дебитира на 4 декември и ќе биде втор SUV на оваа компанија.

Manifattura Lamborghini

Со неговиот 4.0-литарски twin-turbo V8 агрегат со 650кс се планира да го собори рекордот на овој сегмент на Нирбургринг.

Повеќе вести од денес тука.

Facebook Comments

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.