Останати вести

Колекционерство
СЕ ПРОДАВА: BMW M5 E34 од 1990 година во „минт“ состојба со само 50.000 реално изминати километри

Придвижуван е од култниот S38B36 3.6-литарски шестак од 315 кс, што му обезбедува забрзување до 100 км/ч за 6,3 секунди Сите ентузијасти кои го пратат…

Занимливости
ШОКАНТНО: Завршил во затвор заради реметење на камера за мерење брзина

Возач од Англија е казнет со дури три месеци затвор, затоа што користел справа за реметење камера која мери прекорачување на брзина Јоркширската полиција го…

Занимливости
ВИДЕО: Поимот „Куќа на тркала“ после ова добива ново значение

Група на вредни руски ентузијасти создаде вистинска брвнара врз шасија на старо комби Најновиот проект на руската екипа која своите необични трансформации на возила ги…

Совети
AAA TRAFFIC SAFETY: Ниските температури ја преполовуваат возната автономија на електромобилите

На ниски температури електромобилите можат да загубат дури и преку 40% од фабрички декларираната возна автомономија, соопшти AAA Foundation for Traffic Safety. Доказ за ова…

1 2 3 322