Ваква лута борба немате видено – Кој е најдобар?

maxresdefault

По најновите податоци, побарувачката за SUV моделите во Европа е се поголема, а без разлика дали тоа ви се допаѓало или не, на патиштата ќе ги гледаме се почесто.

Ривалството на конкурентните модели е присутно во сите класи, а во SUV сегментот се бијат вистински битки. Кој модел би одбрале вие од следните – Audi Q7, Land Rover Discovery или Volvo XC90?

Изборот воопшто не е лесен, бидејќи сите три модели имаат свои предности во однос на конкурентите. Q7 можеби има конзервативен дизајн, но затоа располага со одличен ентериер и супериорна палета на погонски единици.

Land Rover традиционално нуди најдобри возни особини, додека Volvo изгледа феноменално, но затоа купувачите мораат да избираат само 4-цилиндрични мотори.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.