Најбрзиот човек на светот не ги штеди своите финансиски средства кога се во прашање егзотични автомобили

maxresdefault

Најдобриот светски атлетичар Усеин Болт сака се што има врска со брзината.

Болт не им одолеа на трендовите на познатите спортисти, па така еден од неговите железни миленици е Ferrari F430 Spider, кој постигнува максимална брзина од 315км/ч.

Покрај него, атлетичарот поседува и специјално изработен Nisan GTR, а со MR BOLT табличките дефинитивно привлекува внимание каде и да се појави.

lionel-messi-car-pictures

Инаку, Усеин не е единствениот автоколекционер кога станува збор за спортистите.

Кристиано Роналдо и Лионел Меси потполно се вклопуваат во стереотипната слика за богатите фудбалери – слава, пари, манекенки и голем број на егзотични автомобили.

Возниот парк на Роналдо вреди нешто помалку од 5 милиони долари, попрецизно 4.912.000.

Cristiano-Ronaldo-Cars-Collection-2015

Исто како и Болт и Меси во својата гаража има Ferrari Spider, а тука се и Dodge Charger SRT8, Maserati, Lexus, Audi Q7 и Chevrolet Malibu.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.