Со висина од 216см и тежина од 156кг на легендарната НБА ѕвезда Шекил О’Нил не му е лесно да најде соодветен автомобил

1

Во потрага по автомобил по своја мерка, легендарниот НБА кошаркар конечно го пронајде она што му одговара.

Станува збор за пикап заснован на камионет на Ford F-650, кој со своите димензии му овозможува на габаритниот О’Нил комфорно да се смести на возачката позиција.

2

Во однос на стандардната верзија на ова возило, кое во САД чини околу 56.000 долари, примерокот на Шекил има одредени модификации по негова желба и украсни хромирани додатоци, како и затемнети стакла.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.