Наша единствена замерка е што возачите можеа сепак да бидат поажурни со употребата на акцелераторот

maxresdefault

BMW M4 со својот 3.0-литарски bi-turbo реден шестак со 431кс сам по себе звучи прилично добро, но за ентузијастите кои сакаат повеќе, тука се и разни aftermarket решенија.

Еден од омилените избори на тјунерите се издувните системи на словенечкиот стручњак Akrapovič.

Иако за цената која треба да се плати за наведениот издув може да се купи солиден „половњак“, мораме да признаеме дека М4 во оваа комбинација звучи импресивно, особено кога вози во тунел.

Да видиме и чуеме како звучи и изгледа опишаниот М4 и тоа во пар на патиштата на Азурниот брег, кои обилуваат со тунели поставени на секои пар стотици метри.

Наша единствена замерка е што возачите можеа да бидат поажурни со употребата на акцелераторот.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.