Во оваа прекрасна новогодишна бајка ја гледаме митската Lanciа 037 Martini Racing во акција

1lancia-037-christmas-tree

Станува збор за последниот модел со заден погон кој го освои светското првенство во рели. Lanciа 037 Martini Racing предизвикува адреналинска возбуда меѓу автоентузијастите низ целиот свет, звучи фантастично, а мораме да се сложиме дека е и еден од најубавите рели автомобили.

2lancia-037-christmas-tree

Видео прилогот е вистинска новогодишна бајка. Се почнува кога сопругата на својот маж, возачот на Lanciа му праќа порака во која го потсетува дека треба да набави новогодишна елка.

Останатото погледнете го сами и уживајте:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.