Жесток судир на најбрзите hatchback модели на денешнината

maxresdefault

Судир на титаните – „на црта“ застанаа најбрзите hatchback модели на денешнината. Сите модели пружаат врвни перформанси, многу коњски сили и гарантирано уживање во возењето.

Вечното прашање кој е побрз „од семафор со семафор“ продолжува од година во година, а одговорот ни го даваат колегите новинари од Велика Британија.

Вредното прво место во оваа конкуренција очекувано го зазеде Audi RS3 со неговите 400кс и погонот на сите тркала.

2018-audi-rs3-drag-races-a45-amg-new-civic-type-r-focus-rs-and-golf-r_1

Со 19кс помалку на второто место е Mercedes-Benz A45 AMG, додека трет низ целта „пролета“ Ford Focus RS, кој под хаубата крие 350кс.

Четвртото место го освои Honda Civic Type R, додека последен помина Volkswagen Golf R со 310кс.

Да го погледнеме видео прилогот:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.