Три моќни модели на Bentley, Porsche и Alfa Romeo си ги испробаа мускулите во трка на половина миља

Колегите од Auto Express посакаа да дознаат која од овие снажни SUV машини ќе ја однесе победата во драг трка на 800 метри – Bentley Bentayga, Porsche Cayenne Turbo или Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio?

Иако располага со 510 кс, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio во ова друштво е најслаба, а нешто посилен е Porsche Cayenne Turbo со своите 550 кс.

Најскапиот и најмоќниот од трите ривали е Bentley Bentayga со W12 мотор, кој испорачува 608 кс.

Дали можете да го погодите победникот, кој заврши како втор, а кој е трет:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.