Преку 1.000 коњски сили произведуваат фуриозно забрзување и урнебесни човечки реакции

Bugatti Veyron беше и остана еден од најбрзите суперавтомобили на светот, но и вистинска реткост на улиците, така да само малобројни среќници ја имаат таа шанса да го возат или барем да се возат во него и да го почувствуваат забрзувањето на овој монструм.

Со обѕир на фактот дека овој болид е придвижуван од огромен W16 8.0-литарски мотор, опремен со дури 4 турбо полначи со максимална сила од преку 1.000 коњски сили, јасно дека совозачите не можат да останат рамнодушни.

Уживајте во нивните реакции:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.