Оркестарот на Aventador SV Roadster брои 750 расни грла, а свири како возачот ќе посака

maxresdefault

Видео прилогот го потпишува Supercar Driver, а носи искуство на возење со болид на Lamborghini во благородно друштво.

Да се потсетиме, под транспарентниот капак работи атмосферски 6.5 V12 со 750кс и 690 Nm.

Носен од жестокиот адреналински звук, возачот ужива со возилото кое е тешко само 1.575кг, односно 50 килограми помалку од стандардната изведба. До стотка стигнува за само 2,9 секунди и не застанува до максималните 350км/ч.

Уживајте во видео прилогот:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.