КОЈ Е НАЈБРЗ: F-16, Kawasaki Ninja H2R, Формула 1 Red Bull Racing, Lotus Evora, Aston Martin Vantage или Tesla Model S Electric GT?

Драг трките во кои силата на писта си ги одмеруваат суперспортски автомобили против млазни авиони не се новост, но организаторите на овој натпревар се потрудиле да направат вистинска сензација.

На новиот аеродром во Истанбул, кој треба да се отвори при крајот на месец октомври, приреден е вистински спектакл за љубителите на жестоки машини.

„На црта“ со борбен млазен авион F-16 излегоа супермотоцикл Kawasaki Ninja H2R, болид на Формула 1 од тимот на Red Bull Racing, Lotus Evora, Aston Martin Vantage и тркачки Tesla Model S Electric GT.

Листата на учесници на оваа несекојдневна драг трка ја заокружи дури и мал патнички млазен авион.

Дали можете да го погодите победникот?

Погледнете го видеото и дознајте кој е најбрз:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.