Еден од најатрактивните модели годинава од лимузинскиот сектор доаѓа од Peugeot, а денес го презентираме на Аутобан

Еден од најатрактивните модели годинава од лимузинскиот сектор доаѓа од Peugeot, а денес го презентираме на германскиот Аутобан.

Повеќето ентузијасти веќе се сложија дека новиот Peugeot 508 изгледа одлично и тоа подеднакво во форма на спортски ориентирана лимузината и елегантен караван.

Со раскошен стил и уште пораскошна и богата технолошка опрема, новиот 508 е сензација во класата, најсериозен ривал на Passat, но и еден од ретките кој би можел да конкурира и во премиум сегментот, на Audi A5 Sportback, на пример.

За да биде конкурентен во овие класи, секој модел мора да биде и брз.

Тука главниот збор, до доаѓањето на хибридите, го има GT изведбата од 225 кс, најсилната од петте понудени опции.

Токму таква денес возиме во нашиот видео прилог по Аутобан и тоа преку 240 км/ч:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.