Кога Audi R8 Plus прв пат се симна од фабричките ленти стана јасно дека е еден од болидите со најголемо забрзување достапни на пазарот, а Underground Racing го прави уште побрз

maxresdefault

Иако овој супер-автомобил со 5.2 V10 мотор од 610кс од место до брзина од 100км/ч пристигнува за 2,6 секунди, кога се работи за трки на правец од 400 метри едноставно не е конкурентен.

Така е се додека во гаража не го „поздрави“ компанијата Underground Racing.

Бидејќи R8 поседува ист мотор како и Huracan, наведената тјунинг куќа развила повеќе пакети за унапредување на силата, а најултимативниот испорачува монструозни 2.500кс.

Ова резултира со неверојатно забрзување, за кое сведочи и видео прилогот:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.