Станува збор за Citroen C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Seat Arona, Škoda Karoq, Volvo XC60, VW Polo и VW T-Roc

EuroNCAP

Независната организација за испитување на автомобилската безбедност (EuroNCAP) во својата најнова, ноемвриска серија на crash тестови, тестираше 8 нови возила – Citroen C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Seat Arona, Škoda Karoq, Volvo XC60, VW Polo и VW T-Roc.

EuroNCAP2

Повеќе за резултатите на секој автомобил поединечно на линкот на името на возилото:

Citroen C3 Aircross

Mitsubishi Eclipse Cross

Opel Crossland X

Seat Arona

Škoda Karoq

Volvo XC60

Volkswagen Polo

Volkswagen T-Roc

Во продолжетокот можеме да ги видиме и видео прилозите:

Сите возила се со стандардна безбедносна опрема и оценети се со максимални 5 ѕвездички за безбедност.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.