The Grand Tour го претстави неговото височество, комичарот Џереми Кларксон во Farmkhana: Ultimate Country Playground

maxresdefault

Новиот серијал на The Grand Tour продолжува во брз ритам, проткаен со карактеристичниот хумор типичен за Џереми. Во најновата епизода, Кларксон направи интересна пародија на популарната серија Gymkhanа.

Со обѕир на тоа што Џереми за својата верзија на Gymkhanа одбра фарма и егзибиционо возење во токму такво опкружување, логично се наметнува името Farmkhana.

За разлика од Кен Блок, тој седна во Subaru Imprezа WRX STi и приреди вистинска атракција со комични елементи, а „The best facial expressions……………………In the world“ е еден од многуте коментари за ова видео на друштвените мрежи.

Уживајте:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.