Втората генерација на Teslа Roadster е најавен со акцент на забрзувањето – 0-96км/ч за само 1,9 секунди

maxresdefault

Втората генерација на роадстерот на Teslа е најавен со акцент на забрзувањето – 0-96км/ч за само 1,9 секунди.

Во рамките на презентацијата на Tesla Semi електричниот камион, Илон Маск на посетителите и новинарите го презентираше и новиот супер спортски електрични модел, наследникот на првиот Roadster.

За него повеќе кога ќе има официјална светска премиера, а до тогаш ќе видиме како изгледа кога ова возило забрзува во Maximum Plaid мод:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.