За разлика од досегашните новинарски осврти на популарни модели, денес презентираме мислење на вистински авто-ентузијаст и сопственик на супер спортист

maxresdefault

Енди Фрисела, гордиот сопственик на Ford GT од актуелната моделска година го објави сопствениот приказ на својот неодамна испорачан миленик.

Предметниот GT има специјална портокалова боја, изгледа феноменално од сите агли, а на патот е впечатлив и препознатлив.

Цената изнесува околу половина милион долари и овој супер спортист дефинитивно вреди секој цент.

Да се потсетиме, најновиот и најдобриот супер-автомобил на Ford е придвижуван од твин турбо 3.5-литарски V6 мотор со 647кс и 746Nm вртежен момент.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.