Во својот болид Макс жестоко ја нагази Штрајф патеката во Кицбил, а гледачите беа воодушевени

1

Тимовите на Red Bull се мајстори за егзибиции, а Макс Ферштапен беше на висина на својата задача кога го спушташе болидот низ Штрајф во Кицбил, Австрија.

2

За оваа пригода возилото е малку подигнато од тлото и опремено со пневматици со клинови и синџири, а сменет е и софтверот на моторот.

3

„Имаме 800 коњски сили на задните тркала“, изјави неименуван член на Red Bull тимот.

4

По Eurosport, Red Bull сепак не добил дозвола за оваа егзибиција од локалните власти, така да може да се соочи со казна од 30.000 евра.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.