Dodge го претстави мускулестиот Challenger GT за прв пат опремен со 4×4 погон

2017-Dodge-Challenger-GT-AWD-02

Американските muscle автомобили од секогаш можеа да се пофалат со агресивен изглед, изобилие на сила, но и лоша тракција.

Секако, огромната сила и вртежниот момент добиени од големите агрегати, како и погонот на задните тркала се виновници за вакво однесување.

2017-Dodge-Challenger-GT-AWD-03

Но, времињата се менуваат па сега го презентираме Dodge Challenger GT со AWD погон со V6 агрегат.

На снежните патишта на Аљаска Challenger GT AWD се снаоѓа како риба во вода:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.