Espresso Veloce Serie Titanio V12 апарат за кафе е филигрански изведено уметничко дело, кое со гаранција ќе биде најинтересниот предмет во секоја кујна.

coffee-1Апаратот се состои од 90 компоненти, направени од титаниум, нерѓосувачки челик и алуминиум. Дизајнот е инспириран од моторите на „Формула 1“ и при тоа се мислело на секој детаљ.

coffee-8Како за пример, „издувните цевки“ на апаратот мораат да стојат цели 18 часа во циркониум, за да добијат посебен сјај, а потоа врвовите се загреваат, за да можат точно да имитираат дисколорација, која може да се види на тркачките издувни цевки.

 coffee-3  Ќе бидат направени само 500 примероци, а освен во V12, апаратот за кафе се нуди и во V8 и V10 верзија.
coffee-2
И како за крај – цената е 10.800 евра.

go morninf

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.