Жесток двобој на германски супер-спортски болиди со сличен ценовен ранг

BeFunky Collage

Иако овие двајца супер-спортисти се со слична цена, станува збор за две тотално различни возила.

Audi

R8 е погонуван со атмосферски 5.2-литарски V10 сместен зад возачот и има погон на сите тркала.

AMG

Од друга страна, GT S има класична поставка со 4.0-литарски битурбо V8 сместен пред возачот, а погонот е на задните тркала. Двата модели поседуваат 7-степена трансмисија.

Да погледнеме што се случува на патеката:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.