Погледнете кој е побрз во трка на забрзување на овие два лути ривали

maxresdefault

Денес објавуваме интересен видео прилог на пресметка на двајца лути ривали. Во трка на забрзување се натпреваруваат BMW M5 против Mercedes-AMG E63 S.

Актуелната генерација е најснажна и најбрза Е-класа на сите времиња. Под хаубата крие 4.0-литарски V8 агрегат од 612кс и 850Nm вртежен момент.

Од друга страна, на цртата стои новиот BMW F90 M5, кој располага со 600кс и 750Nm од 4.4-литарски TwinTurbo V8.

Значи, на хартија „Мечката“ има предност, а како стојат работите во реалноста погледнете тука:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.