Motor Trend стави на црта два лути ривали – Tesla S P100D и McLaren 720S

maxresdefault

Кога е Teslа во прашање, тогаш мораме да бидеме подготвени за секакви изненадувања, особено ако станува збор за трка на кратка патека.

Од друга страна, покрај американскиот електромобил стои McLaren 720S кој развива 710кс, иако тестовите на динометарот покажуваат многу поголема сила.

Направени се три трки – две од мирување и една со летечки старт, а резултатите погледнете ги сами:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.