Погледнете кој победи во популарната игра натегање на јаже

lada-niva-vs-audi-s6

Втората генерација на моделот Audi S6 брои 335кс, тука е и Quattro погонот, а масата од 1.815 килограми исто така му оди во прилог.

Од друга страна на јажето е легендарната Lada Niva, која има огромен дефицит кога се во прашање коњските сили, а ниту со масата не стои подобро.

Како што може и да се види во видео прилогот, Lada Niva имаше лош ден и на крајот возилото од Инголштат ја однесе победата, што и не чуди, бидејќи мора да се признае дека овој двојот сепак не е рамноправен.

Да го погледнеме ова натегање на јаже:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.