Конечно го добивме одговорот на вечното прашање кој погон е подобар – xDrive на BMW или Quattro на Audi?

maxresdefault

Во популарната борба наречена Tug of War, задните страни на автомобилите се поврзани со снажна сајла, односно лента за влечење, а единствена цел е по стартот да се движат напред спротивставувајќи се на силата од ривалското возило.

Во оваа борба се натпреваруваат Audi A3 седан и BMW серија 3.

Вистина е дека би било почесно наместо 3-ката на Audi да застанеше A4 Quattro со 3-литарски турбо бензинец, но сепак и вака можеме да ја видиме импресивната борба на вечните ривали.

Од кога се дозна победникот, возачот на BMW вети реванш, а од друга страна натпреварувачот во Audi најави појавување со моделот А4.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.