Во понудата се респектабилните модели 5008, 3008 и 2008, а следната година пристигнува и новиот 1008

big-6064067331

Францускиот концерн PSA внимателно анализира што најдобро се продава и бара на светскиот пазар и воопшто не чуди богатата понуда на SUV и кросовер модели.

Во понудата се респектабилните модели 5008, 3008 и 2008, а следната година пристигнува и новиот 1008. Најмалиот кросовер во периодов тестира на европските патишта.

big-6064068b64

Под хаубата ќе се вградуваат познатите 3-цилиндрични мотори со различно ниво на сила.

Погонот ќе биде на предните тркала, AWD нема да се нуди, а со доплата на купувачите ќе им биде на располагање и автоматски менувач.

Со обѕир на тоа дека PSA е сопственик на Opel, Peugeot 1008 би можел да послужи и како база за нов кросовер на Opel.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.