На лондонските улици можат да се пронајдат секакви креации кога се автомобилите во прашање, но еден модел во периодов го привлече вниманието на автоентузијастите ширум светот

lamborghini-huracan-covered-in-13-million-swarovski-crystals

На лондонските улици можат да се пронајдат секакви креации кога се автомобилите во прашање, но еден модел во периодов предизвика светско внимание.

Станува збор за Lamborghini Huracan накитен со дури 1,3 милиони Swarovski кристали!

lambo huracan sw

Некои ентузијасти се сеќаваат на Mercedes обложен со кристали, а ова е автомобил од истата сопственичка.

Младата Русинка предизвика светска сензација кога со своето „Ламбо“, кое личи на новогодишен лампион, се појави на улиците на Лондон.

За монтирањето на кристалите задолжена била компанијата Vinceri, а нивниот тим работел повеќе од еден месец на овој проект.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.