Погледнете како низ децении се менуваше познатиот американски спортски автомобил

maxresdefault

Еден од легендарните спортски модели кои ја одбележаа автомобилската индустрија на втората половина од 20 век е Chevrolet Corvette.

C1

Моделот наскоро ќе наполни 65 години, а по тој повод Cars Evolution направи интересна анимација која прикажува како „Корветата“ еволуираше низ шест и пол децении постоење и 7 генерации, но и колку секоја верзија чинеше кога се појави на пазарот.

Погледнете го видеото:

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.