Колку агрегатите со 4 цилиндри напреднале најдобро покажува денешната ТОП 10 листа на најмоќни модели со вакви мотори

Веќе одамна под хаубата не мора да имате V8 агрегат за да можете да уживате во сила поголема од 300кс.

Колку агрегатите со 4 цилиндри напреднале најдобро покажува денешната ТОП 10 листа на најсилни модели со вакви мотори, секако потпомогнати со турбо полначи.

Да тргнеме по ред:

1. Mercedes-AMG CLA45 / GLA 45 – 2.0, 375 кс

2. Volvo S60 / V60 Polestar – 2.0, 362 кс

3. Ford Focus RS – 2.3, 350 кс

4. Porsche 718 Cayman S / Boxster S – 2.5, 350 кс

5. Volvo XC90 / S90 / V90 / XC60 – 2.0, 316 кс

6. Ford Mustang EcoBoost – 2.3, 310 кс

7. Honda Civic Type R – 2.0, 310 кс

8. Subaru WRX STI – 2.5, 305 кс

9. Porsche 718 Cayman / Boxster – 2.0, 300 кс

10. Volkswagen Golf R / Audi S3 / Audi TT S – 2.0, 300 кс.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.