Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели повторно е во центарот на вниманието

Mario Balotelli

Напаѓачот на француската Ница го возеше своето Ferrari на автопат во близина на Виценза, кога го сопрела италијанската полиција заради пречекорување на брзината.

Супер Марио „летал“ со преку 200км/ч и затоа заработил парична казна и 5 казнени поени.

Темпераментниот Балотели зачудувачки мирно ја примил казната, извинувајќи се на полицијата, а својот прекршок го образложил со зборовите дека „кога возите Ferrari брзо стигнувате до 200км/ч“.

Инаку, Балотели се тркал со пријател во Lamborghini, а случаен минувач го фатил во кадар на бензинска пумпа.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.