Четирикратниот шампион на „Формула 1“ освојува/ше титули во болидите на McLaren и Mercedes, но приватно не му пречи да вози соперничко Ferrari

Hamilton

Четирикратниот шампион на „Формула 1“ Луис Хамилтон освојува/ше титули во болидите на McLaren и Mercedes, но приватно не му пречи да вози соперничко Ferrari.

Цела сезона Луис водеше лута борба со Себастијан Фетел и Ferrari и на крај излезе како победник.

Но, шефовите на Mercedes сега би можеле да се налутат на својот шампион, бидејќи на друштвените мрежи непланирано „исплива“ слика на приватно Ferrari на Хамилтон.

Британецот поседува персонализиран модел на LaFerrari, хиперавтомобил чија вредност преминува милион фунти. Оваа ексклузива е произведена во само 499 единици, па до него многу тешко се доаѓа, иако сте богат како Формула 1 шампион.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.