Некои случајни минувачи не само што не му помогнале на несреќниот сопственик на опожареното Ferrari, туку му ги украле парите и лаптопот и избегале

8fa447697add24502e7f39f43462d7b7

Кога несреќниот Тан Шукла застанал да земе пари од банкомат во Фримонт улицата во Сиднеј од непозната причина неговиот Ferrari 360 Spider се запалил.

„Не видов кога избувна пожарот, туку кога веќе се почна да гори“, изјави Тан.

Се обидел да го изгасне пожарот, а некои од минувачите се обиделе да помогнат.

external

Доказ дека несреќата не доаѓа сама е тоа што сите минувачи кои се нашче во околината немале добри намери.

Не само што не му помогнале на несреќниот сопственик на опожареното возило, туку му ги украле парите кои ги земал од банкоматот, картичката, па дури и лаптопот и избегале.

3A4A516F00000578-0-image-a-84_1478925289931

Иако пожарникарите набргу стигнале на лице место 360 Spider со SexyF1 таблички изгорел комплетно.

Се уште не се знае причината за пожарот, но се надеваме дека возилото било осигурано.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.