Никој друг во фудбалскиот свет не поседува толку импресивна колекција на спортски автомобили како Роналдо

Никој друг во фудбалскиот свет не поседува толку импресивна колекцијана спортски автомобили како Роналдо.

Триесет и тригодишниот Португалец во својот возен пар има, помеѓу останатото и Rolls-Royce Phantom, Lamborghini Aventador (LP700-4) и тоа специјално персонализирани по желбите на славниот фудбалер.

Тука се и неколку модели на Ferrari, со акцент на 599 GTO и F12 TdF, еден од само 799 произведени.

Секако дека најскапите примероци на суперавтомобили доаѓаат од фабриката на Bugatti.

Роналдо во својата колекција го има славниот Veyron, но и новиот Chiron, придвижуван од W16 агрегат со монструозна сила од 1.500кс.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.