Со 710кс и забрзување до стотка од 3,5с новиот Continental Supersports е најсилен и најбрз сериски модел во историјата на Bentley

Bentley 3

За да ги постигне овие импресивни перформанси, Bentley го унапреди постоечкиот 6.0-литарски W12.

Bentley 2

Помеѓу останатото вградени се и нови турбо полначи со високи перформанси што му обезбеди на агрегатот дополнителна сила и максимален вртежен момент од дури 1.017Nm.

Bentley

За пренос на оваа монструозна сила на сите тркала се користи 8-степен автоматски менувач.

Bentley 4

Купе верзијата на Supersports од место до брзина од 100км/ч пристигнува за 3,5 секунди и развива максимални 336км/ч, додека кабриолетот забрзува за 3,7 и не застанува до максималните 330км/ч.

Повеќе вести од денес тука.

Comments

comments

Сподели.


За Авторот

Коментарите се затворени.