Дали знаете?

Дали знаете?
(ВИДЕО) ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како на лизгава подлога се однесуваат различни видови на погон?

Погледнете како различни погони се однесуваат на лизгава подлога Одличен споредбен тест направи екипата на школото за рели возење Team O’Neil. На видео прилогот, помеѓу…

Дали знаете?
ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Колкави плати ќе земаат пилотите на „Формула 1“ за сезоната 2019?

Објавена е листата со плати на „Формула 1“ возачите за сезоната што претстои Јутуб каналот „Ф1 викендс“ објави листата со плати на „Формула 1“ возачите…

Дали знаете?
КЛАРКСОН ПРОТИВ МЕЈ: Погледнете ја жестоката трка на 1.000кс снажен Camarо ZL1 Hennessey и Mustang RTR со 700кс

Како изгледа овој лут двобој и дали Меј успева да го искористи лутиот потенцијал на американскиот монструм ќе видиме во видео прилогот Во првата епизода…

Дали знаете?
ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како Кинезите го решија проблемот со сообраќајните гужви?

Додека овдешниве градоначалници си играат игрички на своите телефони, градоначалниците во светот работат, чесно си ја заработуваат платата и ги решаваат проблемите во своите градови…

Дали знаете?
(ВИДЕО) ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како се однесува автомобил кога ќе остане без амортизери?

Теоријата многу полесно се објаснува со пракса, па затоа денес презентираме интересен видео прилог Главната функција на амортизерите е едноставна – обезбедување на стабилност на…

Дали знаете?
МИСТЕРИЈАТА Е РЕШЕНА: Иднината на пронајдената BMW 5 Е34 ергела во Бугарија не е толку блескава

Еве зошто чудесно пронајдените 11 нови модели на BMW 5 кај соседите никогаш нема да можат легално да се возат, иако имаат нула километри Минатата…

Дали знаете?
ТОП 5: Најпродавани електрични автомобили во 2018 година

Продажбата на електромобили минатата година драстично порасна благодарение, пред се, на еден модел на Teslа Продажбата на електромобили минатата година во САД драстично порасна благодарение,…

1 2 3 43