Занимливости

Занимливости
ШОКАНТНО: Завршил во затвор заради реметење на камера за мерење брзина

Возач од Англија е казнет со дури три месеци затвор, затоа што користел справа за реметење камера која мери прекорачување на брзина Јоркширската полиција го…

Занимливости
ВИДЕО: Поимот „Куќа на тркала“ после ова добива ново значение

Група на вредни руски ентузијасти создаде вистинска брвнара врз шасија на старо комби Најновиот проект на руската екипа која своите необични трансформации на возила ги…

Занимливости
СКАНДАЛ: Комичарот Џери Сеинфелд продал лажно Porsche 356 за 1,54 милиони долари

Купувачот поднел тужба – разврска на суд Познатиот комичар Џери Сеинфелд се пропагира себеси како голем љубител на автомобил, а сега токму заради нив се…

Занимливости
ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Колку километри изминува стара Lada од кога ќе „испие“ два литри Кока-кола?

Денес го разоткриваме митот за тоа дали руската Lada е навистина неуништива кола или не? Водителот на популарниот руски Youtube канал Garažа 54 од епизода…

1 2 3 56