Колекционерство

Колекционерство
(ВИДЕО) TOP GEAR: Влезете во гаража со 140 модерни класици кои вредат милиони евра

Колекција на сништата која го воодушеви и Крис Харис Кога Крис Харис ќе остане шокиран од автомобилите кои ги видел, тогаш знајте дека сигурно се…

Колекционерство
ЕПОХАЛНО ОТКРИТИЕ: На напуштен имот во Франција пронајдени 80-на легендарни модели

Lamborghini Miura на аукција веднаш продадена за 560.000 евра Во напуштено складиште во Франција е пронајдена заборавена колекција од 81 автомобил. Најимпресивниот модел на пописот…

Колекционерство
VIN 001: Првиот произведен Ford Mustang Shelby GT500 продаден за 1,1 милиони долари

За автомобилските колекционери купување на првиот произведен примерок на нов модел е вистински сон За автомобилските колекционери купување на првиот произведен примерок на нов модел…

Колекционерство
КОЛЕКЦИОНЕРСТВО: Ferrari LaFerrari Aperta оди на аукција со астрономска цена

Годиште на производство 2017-то, со само 2.414 изминати километри Супер спортските автомобили изработени во ултра ексклузивен број на примероци секогаш држеле цена, а дали Ferrari…

Колекционерство
УНИКАТ: Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato оди на продажба за астрономска цена

Темата на оваа статија е ексклузивен уникат, еден од најубавите модели на Ferrari на сите времиња Кога станува збор за автомобилското колекционерство, посебно внимание привлекуваат…

Колекционерство
THE WHITE COLLECTION: Импресивна автомобилска колекција каква до сега не сте виделе

Таканаречената „Бела колекција“ на Porsche се наоѓа на тајна локација, сопственикот е анонимен и заради својата содржина и комплетниот дизајн на ентериерот изгледа фантастично Таканаречената…

Колекционерство
ПРОДАДЕН ЗА 600 СЕКУНДИ: Porsche 911 Turbo продадено за само 10 минути за дури 2,7 милиони евра

Последниот 911 Turbo со воздушно ладен мотор на планетава е вистинска сензација Уникатното Porsche 911 Turbo 993 германскиот произведувач го направи врз темелите на оригиналната…

1 2 3 27