Колекционерство

Колекционерство
ПРОДАДЕН ЗА 600 СЕКУНДИ: Porsche 911 Turbo продадено за само 10 минути за дури 2,7 милиони евра

Последниот 911 Turbo со воздушно ладен мотор на планетава е вистинска сензација Уникатното Porsche 911 Turbo 993 германскиот произведувач го направи врз темелите на оригиналната…

Колекционерство
„БУБА“ ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Неверојатно сочуван примерок од 1964 година со реално изминати само 35 километри

Дали би купиле Volkswagen „Буба“ за 1.000.000 долари? „Бубата“ на Volkswagen дефинитивно спаѓа меѓу најголемите автомобилски икони, а поедини добро сочувани примероци се продаваат за…

Колекционерство
1935 DUESENBERG SSJ: Најскапиот американски автомобил продаден на аукција на сите времиња

Легендарен автомобил на легендарен сопственик – холивудскиот суперстар Гари Купер На Gooding & Co. аукцијата одржана на сензационалната приредба 2018 Monterey Car Week продаден е…

Колекционерство
МИУРА: Една од најспектакуларните колекции на суперспортски автомобили се наоѓа во Јапонија

Презентираме видео прилог кој е празник за очи за секој вистински автоентузијаст Постојат вљубеници во автомобили кои би биле повеќе од среќни во својата гаража…

Колекционерство
FERRARI 512S MODULO CONCEPT: Вселенскиот брод од 70-те и денес изгледа импресивно

Погледнете го овој фантастично футуристички автомобил за прв пат на асфалт Ferrari 512S Modulo Concept е претставен на Автосалонот во Женева дамнешната 1970 година. Со…

1 2 3 4 27