Колекционерство

Колекционерство
ФОТО: Што има Кристиано Роналдо во својата гаража?

Никој друг во фудбалскиот свет не поседува толку импресивна колекција на спортски автомобили како Роналдо Никој друг во фудбалскиот свет не поседува толку импресивна колекцијана…

Колекционерство
1962 FERRARI 250 GTO: Оди на аукција со рекордна почетна цена

Аукциската куќа RM Sotheby’s објави продажба на класично Ferrari со највисока почетна цена на сите времиња Живееме во ера во која колекционерските класични автомобили вредат…

Колекционерство
НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД: Ferrari 250 GTO продаден за фантастични 70 милиони долари

Еден од најдобрите примероци на Ferrari е продаден на американски колекционер за баснословна и рекордна сума пари Еден од најдобрите примероци на Ferrari е продаден…

Колекционерство
(ВИДЕО) РАМБО или ТЕРМИНАТОР: Кој има подобра железна ергела?

Двајцата најпознати филмски акциони јунаци делат иста страст кон скапоцени автомобили, а вредноста на нивните колекции е баснословна Додека на филмското платно жестоко пукаа од…

Колекционерство
GOLDEN EYE ASTON MARTIN DB5: Легендарниот автомобил оди на аукција со астрономска цена од 1,6 милиони фунти

Комбинацијата на тајниот агент Џејмс Бонд и Aston Martin е врвна премија кога се во прашање колекционерските автомобили Комбинацијата на тајниот агент Џејмс Бонд и…

1 2 3 4 5 27