Совети

Совети
AAA TRAFFIC SAFETY: Ниските температури ја преполовуваат возната автономија на електромобилите

На ниски температури електромобилите можат да загубат дури и преку 40% од фабрички декларираната возна автомономија, соопшти AAA Foundation for Traffic Safety. Доказ за ова…

Совети
(ВИДЕО) СОВЕТИ: Како да ги одледите стаклата на автомобилот за минута?

Секогаш постојат креативни и елегантни идеи, кои животот го прават полесен Доколку го немате тој луксуз да го паркирате автомобилот во гаража, многу од зимските…

Совети
(ВИДЕО) ФИЛМСКА СЦЕНА ВО СЛОВАЧКА: Заспан возач во BMW полетува и се забива во плафон на тунел

Неверојатен карамбол на автопат во Словачка – автомобил полетува како ракета и удира во плафонот на тунелот Надзорните камери снимија неверојатна сообраќајна несреќа на автопат…

1 2 3 19