Актуелно

Актуелно
ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ: Euro NCAP ги тестираше автономните автомобили

Видео прилогот покажува дека ниту едно „автономно“ возило не успеало да ги задоволи симулираните тестови на секојдневни ситуации во сообраќајот Челниците на автомобилската индустрија не…

Актуелно
БОМБА ОД ДЕТРОИТ: Ford и Volkswagen би можеле да се обединат

Автомобилските гиганти веќе станаа стратешки партнери, но многу лесно набргу нивната соработка би можела да достигне многу повисоко ниво Автомобилските гиганти во јуни годинава станаа…

Актуелно
DIESELGATE: Германското министерство за сообраќај ќе нареди отповикување на 100.000 Opel возила

„Дизелгејт“ на „Опеловски“ начин Германското министерство за сообраќај ќе наложи отповикување на приближно 100.000 возила на Opel во склопот на истрагата за издувни гасови од…

Актуелно
ВИДЕО: Слушнете го звукот на неговото височество Ferrari FXX K Evo

Звукот на расниот тркачки италијански автомобил го подигнува нивото на адреналинот на секој автомобилски ентузијаст Претечкиот звук на рикање е исконски вткаен во човечката ДНК,…

Актуелно
TOP GEAR: Најдобриот спортски автомобил за 2018 година ќе ве изненади

Познатиот британски авто магазин го прогласи најдобриот автомобил со спортски карактеристики за 2018 година, предизвикувајќи големо изненадување и неверица Познатиот британски авто магазин го прогласи…

Актуелно
PEUGEOT E-LEGEND: Потпишете ја петицијата за влегување во сериско производство

Доколку сакате да помогнете сензационалниот e-Legend да стане сериски модел, можете да учествувате во петицијата ТУКА Брилијантниот e-Legend концепт на Peugeot е најголемата ѕвезда на…

1 2 3 113